لیست کامل بهترین پادکست های کسب و کار

معرفی بهترین پادکست های کسب و کار

به عنوان فاندر، رهبر و مدیر کسب‌وکار خیلی مهم است که همیشه در حال یادگیری باشید. فرقی ندارد در مرحله راه اندازی استارتاپ هستید، یا کسب و کار بزرگی را اداره می‌کنید. به هر حال منابع مدام آپدیت می‌شوند، و به‌روز نگه داشتن اطلاعات‌مان اهمیت بالایی دارد.

اما درک می‌کنیم که احتمالا کمبود وقت داشته باشید. خوشبختانه راه سریع و ساده‌ای برای یادگیری وجود دارد. به کمک بهترین پادکست‌ های کسب و کار می‌توانید محتواهای ارزشمند و جدید را دریافت کنید.

پادکست های کسب و کار یک روش جذاب و کاربردی برای یادگیری هستند. شما می‌توانید در حین رانندگی، ورزش کردن، کار کردن و… پادکست گوش بدهید. و به همین سادگی ایده‌های نو، زاویه دید افراد دیگر صنعت، و مطالب آموزنده را دریافت کنید.

در این مطلب از بلاگ فزایش لیست کاملی از بهترین پادکست‌های کسب و کار فارسی و انگلیسی برایتان آماده کردیم. کافی است موارد دلخواهتان را از لیست انتخاب کنید، سابسکرایب کنید و لذت ببرید.

نکته: تعداد اپیزودها و فصل‌های درج شده برای هر پادکست، تا تاریخ انتشار این مقاله هستند.


 1. پادکست ۱۰ صبح

لیست را با پادکست ۱۰ صبح شروع کنیم که از پرشنونده‌ترین پادکست‌ های کسب و کار است. در اپیزودها می‌توانید راجع به موضوعات کارآفرینی، رشد مقیاس پذیر، مدل کسب‌وکار، راه اندازه استارتاپ، جذب سرمایه و… بشنوید

جذابیت دیگر پادکست گفتگوهای دست اول هستند. میزبانان پادکست میثم زرگر پور و امید اخوان با بنیان‌گذاران و مدیران مطرح از برندهای موفق مثل دیجی کالا، اسنپ، علی بابا، الوپیک، استادکار و…  گفتگو می‌کنند. چی بهتر از اینکه تجربیات عملی از موفق‌ترین کارآفرینان کشورمان را از زبان خودشان بشنویم؟

موضوع اصلی: مدیریت، کارآفرینی، استارتاپ

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد اپیزودها: ۱۵۷

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. رادیو کار نکن

اگر هم دنبال پادکست کسب‌وکار هستید، هم داستان شنیدن را دوست دارید، حتما از کارنکن لذت می‌برید. رادیو کار نکن داستان آدم‌هایی است که با شغلشان زندگی می‌کنند. امین آرامش در گفتگوی هر اپیزود شما را با افراد موفق دنیای کسب‌وکار آشنا می‌کند. تا با شکست‌ها، چالش‌ها و نهایتا موفقیت‌ها در زندگی این افراد آشنا شویم.

موضوع اصلی: مسیر شغلی، کارآفرینی

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد اپیزودها: ۵۴

زمان اپیزودها: حدود ۹۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست روش

روش روی  موضوع ارتباط، همکاری و مهارت‌های نرم تمرکز دارد. راوی پادکست نیما قاضی (هم‌بنیان‌گذار علی بابا، کیک خونه و چند استارتاپ دیگر) است. او در هر اپیزود یک یا چند روایت واقعی از فضای کاری یا زندگی را تعریف می‌کند. هدف این است که با دوباره نگاه کردن به این روایت‌ها چیزهای جدیدی برای خودمان کشف کنیم. مخاطب پادکست روش هر کسی است که هر نوع همکاری را تجربه می‌کند.

موضوع اصلی: همکاری، مهارت‌های نرم، توسعه فردی

تعداد فصل‌ها: ۱

تعداد اپیزودها: ۷

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. مدیر ممتاز

مسیر تبدیل شدن از کارآفرین به مدیرعامل حرفه‌ای را در این پادکست دنبال کنید. میزبان پادکست ناصر غانم‌زاده از چهره‌های مطرح اکوسیستم استارتاپی کشور است. او در اپیزودها حول موضوعات راه‌اندازی کسب و کار، استارتاپ، کارآفرینی، رهبری و تبدیل شدن به مدیر موفق صحبت می‌کند. اگر در مراحل اولیه چرخه کسب و کار هستید، پادکست مدیر ممتاز قطعا یادگیری زیادی برایتان خواهد داشت.

موضوع اصلی: کارآفرینی، استارتاپ

تعداد فصل‌ها: ۱

تعداد اپیزودها: ۶

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. کارکسب

تعریف کارکسب از زبان خودشان: در هر قسمت یک موضوع مرتبط با کسب‌وکار را بررسی می‌کنیم. حالا همین تعریف را ضربدر ۴۰ اپیزود کنید! با یک حساب سرانگشتی می‌توان درک کرد که کارکسب چقدر موضوع و حرف تازه برای رشد و یادگیری دارد. اپیزودهای کارکسب گفتگومحور هستند و می‌توانید مسائل کسب و کار را از زاویه دید افراد تاثیرگذار کشور بشنوید.

موضوع اصلی: کسب‌وکار، چالش‌های کسب‌وکار

تعداد فصل‌ها: ۴

تعداد اپیزودها: ۴۰

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. رادیو رشدینو

در رشدینو درباره روش‌ها و تکنیک‌های رشد کسب‌وکار می‌شنوید. میزبان پادکست امیرحسین ثقه‌الاسلامی است. او در هر اپیزود حول موضوعات بازاریابی، کسب‌وکار و رشد فردی گفتگو می‌کند. در رشدینو می‌توانید تجربیات مهمان‌های موفق را بشنوید، و از آیتم‌های جذاب مثل اخبارینو، ابزارینو، نکاتینو و… یادگیری داشته باشید.

موضوع اصلی: رشد کسب‌وکار، رشد فردی، بازاریابی

تعداد فصل‌ها: ۶

تعداد اپیزودها: ۱۲۷

زمان اپیزودها: حدود ۱۰۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست اگزیت

اگر دنبال جذب سرمایه هستید به اگزیت گوش کنید. در این پادکست موضوعات و مهارت‌های جذب سرمایه و تامین مالی آموزش داده می‌شوند. قالب اپیزودها متنوع است و در انواع مدل مصاحبه، مباحث تئوریک، مینی اپیزود و… منتشر می‌شود.

موضوع اصلی: جذب سرمایه، سرمایه‌گذاری خطرپذیر

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد اپیزودها: ۵۰

زمان اپیزودها: حدود ۳۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست بهترین خودت شو

بعد از چند معرفی تخصصی، کمی به سمت مهارت‌های نرم برویم. پادکست بهترین خودت شو جایی برای رشد فردی است. در مدیریت و موفقیت کسب‌وکار، مهارت‌های نرم به اندازه مباحث تئوریک اهمیت دارند. در این پادکست می‌توانید مهارت‌های فردی و ارتباطات را از زبان افراد موفق کسب‌وکار بشنوید. از تصمیم‌گیری، تا کمال‌گرایی، مینیمالیسم، مدل ذهنی، عادت‌ها و…

موضوع اصلی: توسعه فردی، رشد، مهارت نرم

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد اپیزودها: ۵۱

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه (بعضی اپیزودها کوتاه و حدود ۲۰ دقیقه هستند)

     

 

 1. پادکست پولاریس

پولاریس پادکستی در حوزه رهبری است. در اپیزودها موضوعاتی که کمک می‌کند از یک رهبر خوب به رهبر عالی تبدیل شوید ارائه می‌شوند. منابع پادکست کتاب‌ها، مقالات داخلی و خارجی و ویدئوها هستند. اگر علاقمند به مباحث رهبری، رشد و توسعه فردی هستید، احتمالا پولاریس برایتان جذاب خواهد بود.

موضوع اصلی: رهبری

تعداد فصل‌ها: ۱

تعداد اپیزودها: ۹

زمان اپیزودها: حدود ۱۵ دقیقه

     

 

 1. پادکست سبکتو

سبکتو همانطور که از اسمش مشخص است به موضوعات سبک زندگی، رشد و توسعه فردی می‌پردازد. خوبی این پادکست این است که اپیزودهای کوتاهی دارد و با راهکارهای ۱۰ دقیقه‌ای می‌توانید مهارت‌های فردی‌تان را ارتقا بدهید. پس اگر در کنار رشد کسب و کار به دنبال رشد فردی هستید، موضوعات موفقیت کارآفرینان، عادت‌های مالی، نظم، هدف‌گذاری و… را در سبکتو دنبال کنید.

موضوع اصلی: توسعه فردی

تعداد فصل‌ها: ۷

تعداد اپیزودها: ۵۵۴

زمان اپیزودها: کمتر از ۱۰ دقیقه

     

 

 1. کاریزما

بعد از توسعه فردی بیاید یک پادکست کسب و کار در زمینه مالی را بررسی کنیم. کاریزما پادکستی برای تحلیل بازار سرمایه است. نیازی نیست که به عنوان مدیر و کارآفرین متخصص امور مالی باشید؛ اما دانش عمومی مالی برای تصمیم‌گیری بهتر کمکتان می‌کند. مباحث روز اقتصاد مثل بازار، بورس، ارز، بودجه، مالیات، سرمایه و… را می‌توانید در کاریزما بشنوید.

موضوع اصلی: بازار سرمایه، اقتصاد، مالی

تعداد فصل‌ها: ۵

تعداد اپیزودها: ۸۱

زمان اپیزودها: حدود ۳۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست فریلنسر

این پادکست مرجع آموزشی برای آزادکاری و دورکاری است. مخاطبان پادکست دو دسته هستند؛ یا فریلنسرها، یا کارفرمایانی که با نیروهای دورکار و آزادکار همکاری دارند. اگر از دسته دوم یعنی کارفرما و مدیر هستید، می‌توانید موضوعات استخدام فریلنسر، نحوه همکاری، کسب نتیجه بهتر از برون‌سپاری پروژه و… را در این پادکست بشنوید.

موضوع اصلی: فریلنسرینگ

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد اپیزودها: ۲۴

زمان اپیزودها: حدود ۸ دقیقه

     

 

 1. پادکست دوپامین

اگر در بخش فروش و بازاریابی دغدغه‌مند هستید، سراغ پادکست دوپامین بروید. در اپیزودهای پادکست می‌توانید خلاصه‌ای از کتاب‌ها و مقالات مرتبط با فروش را بشنوید. موضوعاتی مثل متقاعدسازی مشتری، مدل‌های فروش، محرک احساسی بازاریابی، نورومارکتینگ و …

موضوع اصلی: فروش، بازاریابی

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد اپیزودها: ۱۹

زمان اپیزودها: حدود ۲۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست دیالوگ

دیالوگ یک پادکست کارآفرینی، مدیریت و کسب و کارهای آنلاین است. میزبان پادکست حامد جعفری، در هر اپیزود با یک متخصص هم صحبت می‌شود. تا گفتگویی در مورد تجربیات، تخصص‌ها، تصمیمات و مسیر شغلی او داشته باشد. در دیالوگ علاوه بر زمینه کاری متخصصان کشور، می‌توانیم کمی هم با سبک زندگی و عادت‌های آن‌ها آشنا شویم.

موضوع اصلی: کسب‌وکارهای آنلاین

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد اپیزودها: ۲۹

زمان اپیزودها: حدود ۹۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست فوربو

فوربو پادکست کسب و کار با تمرکز روی حوزه دیجیتال مارکتینگ است. در هر اپیزود می‌توانید یکی از مباحث مارکتینگ، کسب‌وکار آنلاین، کارآفرینی و مهارت‌های فردی را بشنوید. در واقع فوربو یک مدرسه رایگان برای آموزش دیجیتال مارکتینگ است؛ که از موضوعات اساسی کسب و کار تا تکنیک‌هایی مثل لینکسازی را بررسی می‌کند.

موضوع اصلی: کسب‌وکارهای آنلاین، دیجیتال مارکتینگ

تعداد فصل‌ها: ۵

تعداد اپیزودها: ۸۵

زمان اپیزودها: حدود ۲۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست کار پلاس

کارپلاس مثل یک مجله جذاب صوتی برای کسب‌وکارها است. در اپیزودهای این پادکست مباحث مختلف در قالب اخبار، آموزش، مصاحبه  و بررسی کتاب ارائه می‌شوند. اگر دنبال موضوعات کارآفرینی، اکوسیستم استارتاپی و رشد کسب و کار هستید کار پلاس را از دست ندهید.

موضوع اصلی: کارآفرینی، رشد کسب و کار، استارتاپ

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد اپیزودها: ۴۷

زمان اپیزودها: حدود ۱۰۰ دقیقه

     

 

 1. طبقه ۱۶

طبقه ۱۶ پادکستی درباره استارتاپ، کسب‌وکار و سبک زندگی است. پادکست گفتگو محور است و میزبان سهیل علوی، در اپیزودها با مهمان‌های مختلف صحبت می‌کند. مهمان‌ها معمولا از بنیان‌گذاران، مدیران و فعالان حوزه کسب‌وکار هستند که در مورد تجربیات خودشان صحبت می‌کنند.

موضوع اصلی: کسب‌وکار، استارتاپ، سبک زندگی

تعداد فصل‌ها: ۴

تعداد اپیزودها: ۶۸

زمان اپیزودها: حدود ۱۲۰ دقیقه

     

 

 1. قاف پادکست

پادکست قاف با هدف آگاهی‌بخشی در حوزه کارآفرینی تولید می‌شود. اگر در مراحل اولیه راه‌اندازی کسب‌وکار هستید می‌توانید مهارت‌های لازم را در قاف یاد بگیرید. اپیزودها با میزبانی مائده قربانی ارائه می‌شوند؛ و شامل انواع موضوعات از چالش‌های استارتاپی تا تیم‌سازی، طرح کسب‌وکار، استراتژی و… هستند.

موضوع اصلی: کارآفرینی، استارتاپ

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد اپیزودها: ۳۶

زمان اپیزودها: حدود ۳۰ دقیقه

     

 

 1. پادکست آنتی کامز

یکی از بخش‌های کسب‌وکار، روابط عمومی و ارتباطات است. پادکست آنتی‌کامز روی همین حوزه تمرکز دارد. در اپیزودهای این پادکست درباره pr و ارتباطات در سازمان بیشتر یاد می‌گیرید.

موضوع اصلی: پی‌آر ، ارتباطات

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد اپیزودها: ۲۰

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. رادیو مالی

به عنوان صاحب کسب و کار قطعا با مسائلی مثل حقوق و دستمزد، مالیات، قوانین مالی و… مواجه می‌شوید. در رادیو مالی می‌توانید سواد مالی خودتان را به سادگی ارتقا بدهید. سازنده پادکست شرکت سپیدار سیستم است، و رادیو مالی را به هدف آموزش اطلاعات مالی به حسابداران و مدیران تولید می‌کند.

موضوع اصلی: آموزش مالی، حسابداری، مدیریت کسب و کار

تعداد فصل‌ها: ۱۰

تعداد اپیزودها: ۱۸۸

زمان اپیزودها: حدود ۳۰ دقیقه

     


 1. Master Of Scales

این پادکست یکی از معروف‌ترین و پرشنونده‌ترین پادکست‌های کسب‌وکار در جهان است. از آن مواردی که حتما باید سابسکرایب کنید! میزبان پادکست ریدهافمن هم‌بنیان‌گذار لینکدین، عضو هیئت مدیره paypal و سرمایه گذار خطرپذیر و کارآفرین بزرگ آمریکایی است. تجربیات و تخصص رید هافمن به تنهایی برای نشستن پای این پادکست کافی است.

اما قسمت جذاب اینجاست که در master of scales رید هافمن با مهمان‌های بزرگ و مطرح کسب‌وکار گفتگو می‌کند. مدیرانی از شرکت‌های سطح اول جهان مثل ایر‌بی‌ان‌بی، نایکی، گوگل، فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، استارباکس، نتفلیکس و… بنابراین می‌توانید تجربیات موفق‌ترین کارآفرینان جهان را از زبان خودشان بشنوید.

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار، استارتاپ، رشد

تعداد فصل‌ها: ۱۶

تعداد اپیزودها: ۳۰۵

زمان اپیزودها: حدود ۴۰ دقیقه

     

 

 1. HBR ideacast

این پادکست از بهترین منابع آموزشی در حوزه کسب‌وکار است  که توسط نشریه هاروارد تولید می‌شود. یک پادکست هفتگی که در آن می‌توانید گفتگو با پیشروهای کسب‌وکار جهان را بشنوید. مهمان‌هایی در سطح شرکت گوگل که در مورد مدیریت فردی و چالش‌های کاری خودشان توضیح می‌دهند .

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار

تعداد فصل‌ها: –

تعداد اپیزودها: ۸۷۱

زمان اپیزودها: حدود ۲۵ دقیقه

     

 

 1. Entrepreneurs on fire

همیشه در بین بهترین پادکست‌ های کسب و کار entrepreneurs on fire به چشم می‌خورد. و واقعا هم پادکست مفید و ارزشمندی است. البته تعداد اپیزودها خیلی بالاست و تا به حال بالای ۳۰۰۰ اپیزود منتشر شده است! به همین دلیل ممکن است فرصت کافی برای دنبال کردن تمام محتوا را نداشته باشید. اما گوش دادن به تعدادی از اپیزودهای گفتگو با مدیران برتر جهانی و شنیدن تجربیات آن‌ها قطعا کمک کننده خواهد بود.

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار

تعداد فصل‌ها: –

تعداد اپیزودها: ۳۰۳۷

زمان اپیزودها: حدود ۳۰ دقیقه

     

 

 1. StartUp

اگر در مراحل اولیه کسب و کار هستید و دارید به راه‌اندازی استارتاپ فکر می‌کنید این پادکست برای شما عالی است. چون با شنیدن اپیزودها دقیقا متوجه می‌شوید که با کارآفرینی چه مسائلی در انتظار شماست. از طرفی هر چیزی که به عنوان کارآفرین نیاز دارید را یاد می‌گیرید؛ چه در وجهه زندگی شخصی و چه در بحث بیزنس.

موضوع اصلی: کارآفرینی، استارتاپ

تعداد فصل‌ها: ۸

تعداد اپیزودها: ۹۳

زمان اپیزودها: حدود ۲۵ دقیقه

     

 

 1. Business War

جنگ بیزنس‌ها یک پادکست جالب و منحصربه‌فرد در حوزه کسب‌وکار است؛ چرا؟ چون در مورد رقابت بین برندها صحبت می‌کند. مثلا نایکی در مقابل آدیداس یا تیک تاک در مقابل اینستاگرام. اسم جنگ چندان هم بیراه نیست! در دنیای بیزنس برندها همیشه با هم در حال رقابت هستند و برنده مشتری بیشتری خواهد داشت. اگر دوست دارید بدانید چطور یک برند می‌تواند پیروز میدان رقابت شود این پادکست را گوش کنید.

موضوع اصلی: رقابت، کسب‌وکار

تعداد فصل‌ها: ۷۱

تعداد اپیزودها: ۴۲۱

زمان اپیزودها: حدود ۴۰ دقیقه

     

 

 1. How I built this

این پادکست کارآفرینی پر از گفتگوهای باکیفیت با فاندرهای مشهور دنیاست؛ که از نحوه ساخت برندشان توضیح می‌دهند. اگر علاقمند هستید بدانید چطور بعضی از کسب‌وکار توانستند یک ایده را تبدیل به بیزنس‌های بزرگ کنند، حتما پادکست «چگونه این را ساختم» را دنبال کنید.

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار

تعداد فصل‌ها: –

تعداد اپیزودها: ۴۲۷

زمان اپیزودها: حدود ۶۰ دقیقه

     

 

 1. The Tim Ferriss Show

تیم فریس کارآفرین، سرمایه‌گذار و نویسنده مشهور میزبان این پادکست است. او مجموعه‌ای از محتواهای دست اول و ارزشمند را در تیم فریس شو ارائه می‌دهد. مهمان‌ها از گروه‌های متنوع سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، ورزشکاران و حتی موسیقی‌دانان مطرح انتخاب می‌شوند. و کسانی که در تخصص خودشان فوق‌العاده هستند، از نکات و ترفندهایشان تعریف می‌کنند.

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار، موفقیت

تعداد فصل‌ها: ۷۱

تعداد اپیزودها: ۶۰۹

زمان اپیزودها: حدود ۱۲۰ دقیقه

     

 

 1. The 100$ MBA show

این پادکست یک شعار ساده دارد: هر کسی می‌تواند یک بیزنس را راه‌اندازی و اداره کند. در واقع منظور این است که برای راه‌اندازی کسب‌وکار نیازی نیست حتما مدرک خاصی از دانشگاه مشخصی داشته باشید. چیزی که بیشتر نیاز است اطلاعات و مهارت درست است.

به همین دلیل میزبان پادکست در تلاش است هرآنچه برای راه‌اندازی کسب‌وکار نیاز است را به طور کاربردی آموزش دهد. یک سری از اپیزودها هم با مهمانان ویژه و اشتراک‌گذاری تجربیات آن‌ها ارائه می‌شود.

موضوع اصلی: کارآفرینی، کسب‌وکار، مدیریت

تعداد فصل‌ها: –

تعداد اپیزودها: ۲۱۱۵

زمان اپیزودها: حدود ۱۵ دقیقه

     

 

 1. Work Life

اگر بحث‌های توسعه فردی را دنبال کرده باشید احتمالا آدام گرنت را بشناسید. او استاد دانشگاه و نویسنده کتاب‌های معروف «بده و بستان»، «گزینه دوم» و «دوباره فکر کن» است. در این پادکست آدام گرنت در مورد بخش زندگی کسب‌وکار صحبت می‌کند. اینکه افراد موفق چه سبک زندگی دارند و چطور از شغلشان لذت می‌برند.

ساعت‌های زیادی از زندگی‌ ما صرف کار می‌شود؛ بنابراین شنیدن ایده‌های لذت بردن از کار قطعا به بهره‌وری و رضایت شغلی کمک می‌کند.

موضوع اصلی: موفقیت، توسعه فردی

تعداد فصل‌ها: ۵

تعداد اپیزودها: ۷۵

زمان اپیزودها: حدود ۴۰ دقیقه

     

 

 1. Marketing School

لیست را با یک پادکست کسب و کار در زمینه مارکتینگ به پایان برسانیم. اگر دوست دارید در مورد مباحث بازاریابی یاد بگیرید، این پادکست یک مدرسه آموزشی عالی است. نیل پاتل (یکی از موفق‌ترین دیجیتال مارکترهای سطح جهانی) و اریک سو (مدیر آژانس دیجیتال مارکتینگ single grain) در این پادکست جدیدترین مطالب، مهارت‌ها و تکنیک‌های مارکتینگ را به شما آموزش می‌دهند.

موضوع اصلی: دیجیتال مارکتینگ، سئو

تعداد فصل‌ها: –

تعداد اپیزودها: ۲۱۶۱

زمان اپیزودها: حدود ۵ دقیقه

     


جمع بندی: چرا باید به پادکست های کسب و کار گوش کنیم؟

یادگیری بخش جدانشدنی مسیر کسب‌وکار است. برای موفقیت و رشد لازم است زمان کافی برای یادگیری و ارتقا خودتان درنظر بگیرید. دستیابی به اطلاعات روش‌های مختلفی دارد؛ ولی با توجه به محدودیت‌های زمانی پادکست یکی از بهترین روش‌هاست.

با شنیدن پادکست می‌توانید به سادگی از زمان‌های تلف شده استفاده کنید، از آخرین ترندها و اخبار دنیای کسب‌‌وکار مطلع شوید، تجربیات کارآفرینان موفق را بشنوید، و از ایده‌های جدید الهام بگیرید. اگر پادکست مفیدی در زمینه کسب‌وکار می‌شناسید حتما آن را در بخش کامنت مقاله به ما و دیگر خوانندگان وبلاگ فزایش معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *