کوچینگ چیست؟ یک توضیح ساده و کامل برای همه

کوچینگ چیست

کوچینگ و کوچ اصطلاحاتی هستند که این روزها زیاد می‌شنویم. احتمالا برایتان سوال پیش آمده باشد که کوچینگ چیست؟ کوچ کیست؟ انواع کوچینگ کدامند؟ چه کاربردهایی دارد و آیا به درد ما می‌خورد یا نه؟ برای یک توضیح ساده و کامل با فزایش همراه باشید.

تعریف: کوچینگ چیست؟

کوچینگ از متودهای آموزش و مشاوره است. فرآیندی که به فرد یا گروه کمک می‌کند تا مهارت‌های خودشان را برای افزایش بهره‌وری یا غلبه بر مشکل افزایش بدهند. پس با این حساب:

correct icon کوچینگ فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد است. کوچینگ به توانمد شدن فرد، و رشد و توسعه او کمک می‌کند. و این فرآیند به جای گذشته و آینده دور، روی اکنون تمرکز دارد.

روش‌های کوچینگ معمولا شامل مشاهده دقیق، پاسخگویی، و بازخورد روی پیشرفت و عملکرد هستند. نکته مهم بعدی اینکه رابطه کوچ و کوچی بر پایه گفتگو است.

در فارسی به فرآیند کوچینگ (coaching) مربی‌گری می‌گویند. فرد کوچ (coach) معادل مربی ترجمه می‌شود و مشتری یا مخاطب (coachee) کوچی نام دارد.

کوچ کیست؟

correct icon کوچ یا مربی نقش تسهیلگر را دارد. او به فرد آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد اما نباید این را با آموزشی که معلم می‌دهد اشتباه بگیریم. معلم به شما درس می‌دهد، اما کوچ کمکتان می‌کند که یاد بگیرید.

correct icon coach از طریق مشاهده دقیق و گفتگو با شما، کمک می‌کند درستی هدفتان را بسنجید. در ادامه شما را برای انتخاب بهترین راه، و استفاده از پتانسیل‌های درونی‌تان راهنمایی می‌کند.

correct icon او معمولا از شما سوال‌هایی می‌پرسد، که جواب دادن به آن‌ها خودآگاهی شما را افزایش می‌دهد. در نتیجه نسبت به داشته‌ها و دانش خودتان آگاهی بیشتری پیدا می‌کنید. همچنین از طریق شناخت و پذیرش مسئولیت  به شما کمک می‌کند تا زندگی شخصی و حرفه‌ای خودتان را به اوج برسانید.

کوچ

کمی از ریشه و تاریخچه کوچینگ

ریشه اولیه کوچینگ را مکاتب فلسفی دوران باستان می‌دانند. جایی که دانش مستقیما از معلم به شاگرد منتقل نمی‌شد، بلکه معلم سوالات برجسته‌ای می‌پرسید و دانش‌آموز خودش به جواب می‌رسید.

اما اگر بخواهیم راجع به کوچینگ مدرن صحبت کنیم، باید به تیموتی گالوی (Timothy Gallwey)  و جان ویتمور (John Whitmore) اشاره کنیم. به طور کل ایده مربی‌گری در دهه ۱۹۷۰ و در ادامه‌ی جنبش «پتانسیل‌های انسانی» پذیرفته شد. در همین راستا یکی از اولین نشریات مربوط به این موضوع، توسط تیموتی گالوی در سال ۱۹۷۴ منتشر شد.

از طرفی جان ویتمور که راننده مسابقات ورزشی و حرفه‌ای بود، با گالوی ملاقات کرد. آن‌ها فرآیند کوچینگ را شروع کردند و نظریه‌ها و اصول مقاله گالوی را توسعه دادند. ویتمور بعدها مدل GROW را معرفی کرد، و کتاب «کوچینگ برای عملکرد» را در سال ۱۹۹۲ منتشر کرد. که به عنوان یکی از راهنماهای اصلی کوچینگ استفاده شد. در واقع طبق منابع، این دو فرد از اولین نظریه‌پردازان مدرن کوچینگ هستند.

اما در هر صورت رایج شدن اصلاح کوچ و کوچینگ عمر زیادی ندارد. و می‌توانیم بگوییم که از دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی رایج شده است.


کاربرد کوچینگ چیست؟

·       اگر می‌خواهید تغییر مسیر بدهید، و به سمت هدفی که دوست دارید قدم بردارید.

·       در سطح مشخصی مانده‌اید، ولی می‌خواهید توسعه پیدا کنید و به ورژن بهتری تبدیل شوید.

·       اگر به آگاهی و شناخت بیشتری از خودتان و پتانسیل‌تان نیاز دارید.

·       برای انتخاب مسیر درست، و حرکت به سمت آن به راهنمایی نیاز دارید.

تمام شرایط بالا از کاربردهای کوچینگ هستند. کوچ به مشتری کمک می‌کند تا به بهترینِ خودش دست پیدا کند، و نتایجی را که می‌خواهد در زندگی شخصی و حرفه‌ای ایجاد کند. پس کاربرد کوچینگ به طور خلاصه: کمک به افراد برای اینکه بتوانند بهترین خودشان را ارائه بدهند، یاد بگیرند، آگاه شوند و توسعه پیدا کنند.

مزایای کوچینگ

·       یادگیری و بهبود مهارت‌ها

·       تسریع و ساده‌سازی یادگیری

·       حل مسائل و موانع

·       ایجاد انگیزه و توانمدسازی

·       توسعه و بهبود عملکرد

·       برنامه‌ریزی استراتژیک

·       شناسایی هدف درست

·       ایجاد تغییر

انواع کوچینگ

فرآیند کوچینگ چگونه است؟

تعامل بین کوچ و کوچی فرآیند را شکل می‌دهد. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم جلسات بر مبنای گفتگو هستند (احتمالا مشابه آن را در جلسات مشاوره تجربه کرده باشید.) در طول جلسه مربی به صحبت‌های شخص گوش می‌دهد، و گاهی از او سوالاتی می‌پرسد. شخص سعی می‌کند به این سوالات جواب بدهد و به کمک همدیگر راه‌حل‌هایی برای رسیدن به هدف پیدا می‌کنند. در ادامه‌ی جلسات مشکلات احتمالی بررسی می‌شوند و نهایتا بازخورد روی عملکرد و پیشرفت داده می‌شود.

اگر بخواهیم فرآیند کوچینگ را در چند گام خلاصه کنیم به مراحل زیر می‌رسیم:

·       شناسایی موضوع و مساله

·       کشف و بررسی ایده‌ها

·       رفع موانع

·       اقدام

·       بررسی و ارزیابی


انواع کوچینگ

مرز و دسته‌بندی مشخصی برای کوچینگ وجود ندارد. اما سه شاخه زیر از مدل‌های رایج و اصلی کوچینگ هستند:

·       کوچینگ زندگی (شامل کوچینگ در موضوعات فردی، خانوادگی، روابط، سلامت، عملکرد، رشد معنوی، توسعه فردی)

·       کوچینگ کسب‌وکار (شامل کوچینگ مدیران اجرایی، رهبران، کسب‌وکار، موضوعات اجرایی، مالی، تحصیلی)

·       کوچینگ ورزشی (مربیانی که در انواع رشته‌های ورزشی با ورزشکاران کار می‌کنند)

کاربرد کوچینگ چیست

تفاوت منتورینگ، مشاوره و تراپی با کوچینگ چیست؟

قبلا در مقاله تفاوت مشاور، منتور، کوچ به طور کامل هر نقش را توضیح دادیم. و گفتیم که در هر شرایط باید از کدام یک از خدمات استفاده کنید. در اینجا به طور خلاصه نگاهی به تفاوت‌ها می‌اندازیم.

منتورینگ

منتور شخصی با تجربه و حرفه‌ای در زمینه و تخصص شماست. او قبلا مسیر مشابه را طی کرده و با چالش‌های آن آشناست. در نتیجه می‌تواند دانش و تجربه خودش را در اختیار شما بگذارد، و مسیر موفقیت را برایتان ترسیم کند.

تفاوت: منتور جواب‌ها را به شما می‌گوید و نگاهش آینده محور است. اما کوچ کمک‌تان می‌کند که خودتان به جواب برسید و بیشتر روی زمان حال تمرکز دارد.

مشاوره

مشاوره فردی اغلب با اهداف درمانی انجام می‌شود و روی گذشته تمرکز دارد. مشاور با استفاده از تخصص خودش مشکلات را ریشه‌یابی می‌کند و روش‌های درمانی را به فرد ارائه می‌دهد. مشاوره کسب و کار نیز برای بهبود سازمان، رشد و توسعه، یا رفع موانع و مشکلات کاری کاربرد دارد.

تفاوت: مشاور وضعیت (مخصوصا وضعیت گذشته) را بررسی می‌کند و طبق تخصص خودش راه‌حل ارائه می‌دهد. در کوچینگ فرآیند تعاملی است و با همدیگر به جواب مناسب شرایط فرد می‌رسند.

تراپی

تراپیست با مراجعانی کار می‌کند که به دنبال رهایی از علائم روانی و گاها جسمی هستند. در واقع انگیزه مراجع دور شدن از درد و مساله ذهنی است. اما مراجع کوچینگ به دنبال رفتن به سمت هدف خاصی است.

تفاوت: کوچینگ اصلاحی نیست بلکه مولد است. و اینکه تراپی با سلامت روان سروکار دارد، در حالی که کوچ روی رشد ذهنی مراجع کار می‌کند.


جمع‌بندی

با توجه به هدف مراجع، کوچینگ می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. اما در کل این فرآیند به افراد برای حل مشکلات و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

فرقی نمی کند که مربیگری را در ورزش استفاده کنید، زندگی شخصی یا کسب‌وکار. مربی خوب معتقد است که شما همیشه برای مشکلات خودتان پاسخ دارند. او فقط برای باز کردن قفل، انتخاب درست و حرکت در مسیر شما را راهنمایی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *