با نیما قاضی و مسیر کاری او از زبان خودش آشنا شوید

من نیما قاضی، بنیان‌گذار فزایش، هم‌بنیان‌گذار علی بابا، کارآفرین و منتور اسکیل آپ هستم. کار رو از نوجوانی شروع کردم، ۱۶ سالم بود که می‌خواستم برای خودم کامپیوتر بخرم، و از همین روزا افتادم تو کار خرید و فروش قطعات کامپیوتر و اولین کارهای مالی من شروع شد.

بعد از اون در هر مقطع زندگی به فراخور شرایط و محیطی که توش بودم و فرصت‌هایی که پیش میومد کارهای مختلفی رو انجام دادم. مثل: دفتر خدمات کامپیوتر (چرتکه کامپیوتر)، انتشار نشریه تخصصی صنعت رنگ، برگزاری رویدادهای حوزه آلودگی هوا (زیست محیط پاک). مطالعات استراتژی و مدیریت تکنولوژی (مرکز مدیریت تکنولوزی دانشگاه امیرکبیر)، بازاریاب (فروشنده) و مدیر فروش سایت خرید گروهی (آفچی)، مدیر پروژه سایت مدیریت رویداد (ایونتو) و …

سال ۹۲ مدیر یه آژانس مسافرتی شدم که با هم شروع کنیم خدمات سفر رو آنلاین بدیم. این اتفاق منجر شد به راه اندازی سایت علی‌بابا و بعد جاباما. در ادامه هم بقیه گروه علی‌بابا که همچنان به عنوان هم‌بنیانگذار و عضو هیات مدیره با گروه همکاری می‌کنم. وقتی علی‌بابا بزرگ شد و سرمایه و زمان بیشتری دستم اومد، توی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دیگه‌ای هم مشارکت کردم که لیستش طولانیه و می‌تونید نمونه پروژه‌ها رو از لینکدین من ببینید. (لینکدین نیما قاضی)

سال ۹۷ با همکاری تعدادی از بنیانگذاران پلتفرم‌های بزرگ کشور مثل دیجیکالا، کافه بازار و دیوار، آپارات و فیلیمو و بعدا اسنپ انجمن تجارت الکترونیک تهران رو راه انداختیم که از اون موقع رئیس این انجمن هستم. از سال ۹۹ وقتی تصمیم گرفتم مسئولیت‌های اجراییم رو کم کنم، کار مشاوره و منتورینگ رو شروع کردم. که بعد از مدتی منجر به تشکیل فزایش شد. اینجا به عنوان منتور کمک می‌کنم استارتاپ‌ها اسکیل‌آپ کنن و به رشد مقیاس پذیر برسن. توضیحات بیشتر در مورد فزایش، اهداف تشکیل و رسالتش رو می‌تونید از صفحه درباره ما بخونید.

پادکست روش با روایت نیما قاضی

در پادکست روش، من یک یا چند روایت واقعی از فضای کاری و زندگیم می‌گم. و سعی می‌کنم با دوباره نگاه کردن بهشون همراه با شما، کمک کنم تا چیزهایی ازش برای خودمون کشف کنیم. این روایت‌ها درباره همکاری هستند و مخاطب این پادکست هر کسیه که هر نوع همکاری‌ای رو تجربه می‌کنه. اپیزودها رو می‌تونید با جستجو کردن «پادکست روش» از تمام اپلیکیشن‌های پادگیر بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *